Domů » Blog » Jaro na Petříně

Jaro na Petříně

Příroda se letos probouzela z mrazivého února a chladného března hodně rychle. Musel jsem si pospíšit i já. Nejlepší světlo pro fotografování města je brzy ráno. Nikde není ještě mnoho lidí, doprava je klidná a vzduch díky výraznému teplotnímu rozvrstvení vytváří mlhy a opary nebo je naopak čirý, bez zvířeného prachu. V dubnu se navíc na východ Slunce vstává ještě poměrně komfortně, takže jsem jen hlídal vhodné počasí na fotografickou vycházku za pomocí nového Aladina, který umí předpovědět i rozvrstvení oblačnosti a vzdušnou vlhkost.

Sady na Petříně kvetou na pokračování, takže času na dokončení minisérie z jarního fotografování jsem měl nakonec dost. První rozkvetly hlohy a jejich aleje vytvořily před pražskými věžemi bílou hradbu květů. Druhou dávku květů poskytly pro fotografické ztvárnění mladé třešně na teplých spodních svazích petřínského vrchu. Díky lehkému vzdušnému oparu získaly sluneční paprsky i výsledný snímek zlatavé zabarvení.

Poslední, třetí snímek v pořadí jarní minisérie vznikl výše, ve starším třešňovém sadu. Možná by se tento snímek Hradčan mohl také jmenovat kýč na druhou :-), ale myslím si, že i milionkrát nafotografované pražské památky mají stále v srdci fotografa své pevné místo.

Váš komentář k článku

Uvítám jakýkoliv příspěvek k mým fotografickým pracem. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
20194187
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace