Domů » Blog » Mráz na Vltavě

Mráz na Vltavě

Dnes jsem vyšel ven jen v tričku, letos poprvé. Ani se nechce věřit, že před měsícem svíraly Prahu dvacetistupňové mrazy. Mé poslední zimní fotografie ukazují atmosféru na Vltavě namíchanou z ranních mlh, sněhu, mrazu a vycházejícího Slunce.

Na první z nich je počínající úsvit z břehu Vltavy pod Klárovem. Dlouhá expozice vykreslila strukturu převalující se mlhy přes rozsvícený Karlův most. Mráz byl tak vysoký, že tekuté krystaly zobrazovaly údaje na pomocném displeji fotoaparátu po několika vteřinách.

Na druhém obrázku je zachycen zvláštní úkaz z kategorie fotometeorů, k nimž patří i tato fata morgána. Díky zpětnému odrazu slunečního světla od mlhy, tedy vzduchové vrstvy s anomálně rozdílnou hustotou, bylo možno spatřit předsunuté stíny staveb z protějšího břehu Vltavy. Za pár minut bylo po úkazu. Tentokrát jsem byl opravdu rád, že jsem do tohoto extrémního počasí vstal a přežil bez nachlazení.

Zimě už zřejmě definitivně odzvonilo a jaro už vyslalo své první pozvánky do přírody.

Váš komentář k článku

Uvítám jakýkoliv příspěvek k mým fotografickým pracem. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
12201791
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace