Domů » Blog » Petřínské ráno

Petřínské ráno

Letošní jaro mělo opravdu raketový start a ještě rychlejší průběh. Vše rozkvetlo téměř najednou. Jsem časově dost vytížen, přesto jsem se chtěl několikrát dostat na rozkvetlý Petřín než vše zmizí a svahy ovocných sadů pokryjí už jen letní odstíny zelených listů a vzrostlé trávy.

Dorazil jsem na místo v pátek 29. dubna v 5.15 ráno a s kamarády Michalem a Petrem se těšil na květy obalené stromy. Hned od "Nerudy" jsme však viděli, že květy jsou shozeny, kvetlo už jen pár třešní, které byly ve stínu větších listnáčů a slunce jim ještě nestačilo dát dostatek energie k vytvoření zárodků šťavnatých plodů.

Obloha nad námi skoro jasná ovšem na východě se vinula šála z tmavomodrých oblaků, a my tak ani nedoufali, že uvidíme alespoň východ slunce.

Najednou Michal zpozornil: k našemu údivu se nad obzorem začala vynořovat temně červená elipsa slunečního kotouče. Kontrast celé scény byl vyrovnaný, vítr jen lehce pofukoval a nerozvibroval naše stativy. Fotografoval jsem v horečném chvatu, protože vím, že ty nejlepší záběry krajiny nebo města zahrnující oblohu se dají pořídit pouze v několika málo minutách, někdy trvá dobře nasvětlená scéna jen několik desítek vteřin.

Tento východ trval z fotografického pohledu hodně dlouho, oblaka na obzoru vytvořila téměř ideální zastínění slunce a červenooranžový kotouč dominoval obloze snad 20 minut. Byl čas pořídit několik nadějných záběrů. Jedním z nich je pohled na věže Starého Města, který se mi snad nikdy neokouká. Brzy chystám i galerii Prahy.

Petřínské ráno

Váš komentář k článku

Uvítám jakýkoliv příspěvek k mým fotografickým pracem. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
451112
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Jana
Neuvěřitelné, jako z jiného světa.
Přeji hodně příznivých náhod, bystré oko a dobré světlo!
Michal Hejna
Ivane,
kromě toho, že máš "delší sklo", oceňuji tvůj cit pro kreativní změnu barevné reality. <a target="_blank" href="http://www.michalhejna.cz/pixelpost/index.php?showimage=101">Moje fotka</a> se zdá být v porovnání tak nějak "obyčejná"... Jen tak dál, kamaráde!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace